GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
W piątkowy wieczór 16 grudnia 2011 o godz.20.00 w zielonogórskim klubie "4 Róże dla Lucienne" wystąpi bluesowa formacja Za Fcześnie Fstałem. Jest to formacja, która z powodzeniem zdobywa bluesowe sceny naszego województwa i jest mocnym akcentem na bluesowej mapie naszego regionu. Zespół ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM działający w obecnej postaci powstał pod koniec 2008r. Założycielami byli bracia Michał Bydłosz (Gitara, Wokal) i Grzegorz Bydłosz (Bas). Ze Sławkiem Ułanem (Harmonijka) znali się z poprzednich projektów muzycznych, w których mieli okazję razem uczestniczyć. Za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych szybko pojawił się Marcin Kozłowski (Perkusja) i tym samym klocki bluesowej układanki zostały skompletowane...Wszystko zaczęło się na początku XX wieku, kiedy w Wietrznym Mieście osiedlali się bluesmani z Delty. To oni ukształtowali podwaliny pod eksplozję dzisiejszego bluesa. W Chicago zjawiali się bluesmani po to aby dokonać nagrań, które później stały się inspiracją naszej twórczości.
W 2005 powstał pierwszy skład próbujący naśladować mistrzów tego szlachetnego gatunku. Założycielami byli bracia Michał (gitara) i Grzegorz (początkujący wtedy basista). Skład przetrwał półtora roku i zagrał kilka koncertów. Jednak apetyt na bluesa rósł, a muzycy się zmieniali. Kiedy w 2007 roku dołączył do składu Sławek(harmonijka), nasze granie nabrało właściwego kierunku i tempa. Pod koniec 2008 roku za sprawą Grzegorza i jednego z internetowych portali pojawił się Marcin (perkusja).
Już po pierwszym jamie wiedzieliśmy, że w końcu mamy właściwy i świetnie rozumiejący się skład. "Biała mysz" to pierwszy oficjalny numer formacji "ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM" bo tak został ochrzczony ten projekt. Pisownia może podlegać dyskusji, jest jednak w pełni wytłumaczalna. Następnie ukochane przez nas "SWEET HOME CHICAGO" nakręciło nas do grania i reszta numerów poszła jak z płatka "DRZWI", "HEJ MAŁA", "SŁODKA" i jeszcze kilka cowerów. 16-go maja 2009 roku pierwszy koncert ZA FCZEŚCIE FSTAŁEM - Jam Session w Kożuchowskim pubie "Cegielnia", a zaraz na drugi dzień dobroczynny koncert w fosie zamkowej w Kożuchowie. Zaledwie 7 dni później zagraliśmy Koncert na zakończenie dni kożuchowa na murach obronnych. Potem nastąpił wielki dzień dla ZFF - Support "Kasy Chorych". 11.06.2009... Potężny strzał w nasze bluesowe życie.
18-go lipca 2009 roku zagraliśmy na Bluesobraniu krwiodawców w Nowym Miasteczku. Na trzy dni przed zakończeniem wakacji w 2009 roku miało miejsce pożegnanie lata z TVP i naszym udziałem na scenie, na plaży ośrodka OSIR w Sławie. To był kolejny wielki dzień dla naszej grupy. Przyjaciel zespołu (Andrzej), który pomagał nam niejednokrotnie i archiwizował nasze koncerty został mianowany naszym menagerem. Odbyła się dostojna feta, w której uczestniczyły również nasze rodziny. Tydzień później "Za Fcześnie Fstałem" zagrali koncert na Zlocie motocyklowym w Dąbiu. Przed nami jeszcze dwie imprezy a po nich zaczynamy nagrania na pierwszy krążek ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM...


Niech BLUES będzie z Wami !!!


16.12.2011 (piątek) - Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne
Stary Rynek 17, tel.(68) 325 50 93, www.4roze.pl

godz. 20:00
ZA FCZEŚNIE FSTAŁEM - koncert

bilety: 6 zł
do nabycia przed koncertem

PO KONCERCIE - TANECZNE CLASSIC PARTY !!!


KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00