GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

Kolejne Filmożarcie upłynie pod znakiem Kina Duńskiego. W środę 27 kwietnia 2011 o godz.19.00 w zielonogórskim klubie "4 Róże dla Lucienne", dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury. www.dik.org.pl w ramach Festiwalu Filmowa Góra zaprezentujemy filmy "Nie bój się mnie" (Den du frygter) reż. Kristian Levring oraz "O czym nie wie nikt" (Det som ingen ved) reż. Soren Kragh-Jacobsen. Zapraszamy i przypominamy, że wstęp na projekcje jest wolny !!!

Nie bój się mnie (Den du frygter)

reż. Kristian Levring, Dania 2008, 95 min., dramat/thriller
Michael przechodzi trudny okres w życiu. Przykładny dotąd mąż i ojciec, traci poczucie celu
i wartości jakichkolwiek działań. Gdy nadarza się okazja wzięcia udziału w testach klinicznych nowego leku antydepresyjnego, Michael nie waha się ani chwili. Niestety, z powodu zaskakujących skutków ubocznych zażywania leku, testy kliniczne zostają przerwane. Michael kontynuuje terapię na własną rękę. Sprawy rodzinne wymykają się spod kontroli.
Znakomita obsada aktorska: Ulrich Thomsen („Bracia”, „Jabłka Adama”) w roli Michaela; Paprika Steen („Festen”, „Idioci”, „Tylko ona”, „Otwarte serca”) w roli jego żony oraz Lars Brygmann („Strasznie szczęśliwi”, „Za przyzwoleniem”, „Biała noc”) jako lekarz. Reżyser Kristian Levring jest jednym z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy (obok von Triera, Vinterberga i Kragh-Jacobsena).O czym nie wie nikt (Det som ingen ved)

reż. Soren Kragh-Jacobsen, Dania 2008,
99 min., thriller polityczny
Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie siostra Thomasa, ten rozpoczyna prywatne dochodzenie. Z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobne, że to - zatajona przed rodziną - kariera ich ojca w służbach wywiadu mogła doprowadzić do śmierci siostry. Znajomi ojca nabierają wody w usta, ale Thomas i przyjaciółka siostry chcą dowieść prawdy za wszelka cenę. Czy Thomas wycofa się ze śledztwa w obliczu zagrożenia życia swoich najbliższych?
Soren Kragh-Jacobsen („Mifune”) należy do czołówki duńskich reżyserów i jest jednym
z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy (obok von Triera, Vinterberga i Levringa). W roli głównej w „O czym nie wie nikt” obsadził Andersa W. Berthelsena, znanego polskiej publiczności z „Mifune” i „Włoskiego dla początkujących”.

KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00