GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Bethel, cały czas czerpie z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. 27 lutego nakładem Wytwórni Lou&Rocked Boys będzie miała miejsca premiera drugiego krążka Bethel pt. "Dobrze, że jesteś". I z promocją tej płyty zespół przyjedzie z koncertem do Zielonej Góry, który odbędzie się w klubie "4 Róże dla Lucienne" w niedzielę 2 marca 2014 o godz.19.00. Razem z Bethel wystąpi formacja PAIHIVO.


BETHEL

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków.

Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie.

Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. 400 koncertów po całej Polsce i za granicami Państwa mówi samo za siebie. Przełomowy moment to trasa POSITIVE BETHEL TOUR 2010, która liczyła 80 koncertów. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt: „Muzyka Serc”, która jest dostępna w najlepszych sklepach muzycznych. Trasa koncertowa promująca krążek DUCHOWA REWOLUCJA 2011 liczyła 83 koncerty.

W styczniu 2012 po zaproszeniu Jurka Owsiaka, Bethel wystąpił na głównym WOŚP’ie pod Pałacem Kultury oraz w Studio na Woronicza. Oba te wydarzenia były transmitowane w głównym wydaniu Wiadomości (TVP1), TVP2 oraz na owsiak.net. 9 stycznia 2012 Bethel zagrał koncert w Radiowej Czwórce rozpoczynając sezon dziesiątkami koncertów. 20 czerwca Bethel zagrał razem z Gentleman'em i Stephenem Marley'em, a 3 sierpnia na dużej scenie Przystanku Woodstock (wygrana złotego Bączka (najlepszy koncert Sceny Folkowej XVII Przystanku Woodstock 2011)). 24 sierpnia zespół wystąpił na jednym z największych Festivali Reggae w Polsce, Regałowisko 2012 w Bielawie. W 2013 roku Bethel zagrał ponad 50 koncertów, a w listopadzie zarejestrował materiał na drugą płytę (studio Custom34), która ukaże się pod koniec stycznia 2014r.


Obecnie zespół tworzą:

Grzegorz Wlaźlak (wokal, gitara)

Magda Dachowska (gitara basowa)

Szymon Chudy (gitara solowa)

Robert Dachowski (perkusja)

Konrad Możdżeń (djembe, darbuka, perkusjonalia)

Marcin Drab (conga, perkusjonalia)

Damian Kluźniak (klawisze)

Piotrek Zarówny (trąbka)


strona: http://www.bethel.art.pl/newbethel/zespol/

video: http://www.youtube.com/watch?v=UFY-VG26z4Q

PAIHIVO


Zespół Paihivo powstał pod koniec 2001 roku w niewielkiej miejscowości Zgorzelec. Pomysł powstania kapeli urodził się po rozpadzie zgorzeleckiej formacji reggae "Regalizacja", w której z obecnego składu "Paihivo" grało dwoje reggaowców. Założycielem kapeli był gitarzysta "Regalizacji" Leszek Sinikowski.


W 2003 roku formacja "Paihivo" zarejestrowała swój pierwszy materiał i wydała własnym sumptem krążek "Odległe miejsca". W tym czasie zespół zagrał kilkanaście małych koncertów w kraju a w między czasie trwały prace nad nowym materiałem. Niestety na początku 2004 roku od kapeli odszedł perkusista Piotr Olczyk a jego miejsce zajął drumer Michał Bartczak z formacji "Cyfrowa Obora". W tym samym czasie do "Paihivo" dołączył klawiszowiec Michał Węgrzyn i gitarzysta Adam Fitas. Po kilku miesiącach wspólnego muzykowania powstał drugi krążek "Opowieść". Płytę wydano nieoficjalnie własnym skromnym nakładem. Do roku 2006 zespół zagrał wiele koncertów.

Na początku 2006 roku formacja zgorzeleckich reggaeowców zarejestrowała swój trzeci materiał. Niestety płyta pod nazwą "Jesteśmy" nie została oficjalnie wydana, krążek ten został nie odpłatnie rozdany zainteresowanym na koncertach "Paihivo". W tym samym okresie basista Darek Kondratowicz został zmuszony do wyjazdu z kraju a na czas nieobecności Darka zastąpił go Marcin Żurawek . Pod koniec marca 2006 roku od zespołu odeszły trzy osoby, Michał Bartczak, Karolina Balasow i Adam Fitas. Sprawy osobiste zmusiły Ich do zakończenia współpracy z "Paihivo" a do kapeli dołączyli Marko Helbig , Przemek Rykiert, Marcin Sochacki, Maciek Węgrzyn, Marcin Fic i realizator Jacek Kadłubicki. 

W lipcu 2009 roku formacja nagrała czwarty krążek "Posłuchaj" . Płyta ta to pierwsze oficjalne wydawnictwo "Paihivo". Krążek ukazał się na początku 2010 roku.

W kolejnych latach do kapeli dołączyli Ola i Patrycja (chórki) a także Krzychu (bas), Karol (puzon) i Arek (saksofon). 

15.02.2013 nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys ukazała się kolejna płyta "Diferent Stajl".


Obecnie zespół tworzą:


Leo - śpiew,gitara
Karol Szkibiel - perkusja
Maciek Węgrzyn - gitara
Michal Węgrzyn - klawisz
Krzychu Herezo- bas
Karol Thiede - puzon
Arek Zawiła - saksofon
Ola Teklińska- śpiew
Jackos Kadłubicki - akustykstrona: https://www.facebook.com/PAIHIVO

video: http://www.youtube.com/watch?v=ktoZirCWQFk
ARTYSTOM

PIZZĘ SERWUJE

PIZZERIA

GIOCONDA

www.gioconda.zgora.pl
BETHEL + PAIHIVO
koncert


wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/1395285060724490/
### PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE WYDARZENIA ###


miejsce:
"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93
www.4roze.pl
https://www.facebook.com/4roze

sala koncertowa klimatyzowana

palarnia wewnątrz klubu

wi fi zone

obiekt monitorowanydata:
02.03.2014 (niedziela) godz.19.00
otwarcie klubu godz.18.00

bilety:
15 zł - przedsprzedaż
20 zł - w dniu koncertu

możliwość rezerwacji miejsc siedzących na antresolach
ilość miejsc ograniczona - rezerwacje:(68) 325 50 93

bilety do nabycia w klubie "4 Róże dla Lucienne"
oraz bileterii Muz-Art
https://www.facebook.com/muzart.sklep?fref=ts


Rezerwacje biletów SMS dla fanów spoza Zielonej Góry
treść: BETHEL + nazwisko + miasto + ilość biletów
na numer: 501 77 66 01

Bilety z rezerwacji SMS dostępne będą na bramce przed koncertem
po okazaniu dowodu tożsamości.
Cena biletu rezerwacji SMS jak w przedsprzedaży.KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00